BIBLIOTECA Centre

PROGRAMA ERASMUS+

CANAL NOTÍCIES

DIA DEL LLIBRE

Alcúdia, 16 d'abril de 2019

DIA DEL LLIBRE 2019

Aquest dimarts, el nostre centre ha celebrat el Dia del Llibre com a foment de la lectura i hem gaudit de les grans coses que ens transmeteixen els llibres. S'han realitzat infitnitat d'activitats on els nostres alumnes han pogut participar-hi.  Podeu veure algunes fotos clicant aqui

Així mateix,  Sant Jordi també se'n va de vacances, però els alumnes de 1r d'ESO no han volgut deixar de celebrar el dia del llibre i han participat per equips a un concurs de cartells de promoció de la lectura, una iniciativa del Departament de Llengua i literatura castellanes. Tots els grups de les quatre classes de primer han fet una feinada i n'han sortit grans obres. Les membres del departament ho han tengut difícil, però finalment han seleccionat els tres pòsters guanyadors i cadascun dels seus autors ha rebut una entrada per anar al cinema. 

1r classificat: Violeta Franco, Massiel Carrasco, Nerea Gómez i Chloé Ramón (1r ESO B)
2n classificat: Toni Petronzi, Bogdan Lacatusu, Daniel Blom i Mark Barceló (1r ESO A)
3r classificat: Celina Neagoe, Claudia Pedrazas, Priscila Badal, Daniel Talavera i Athar Shahid (1r ESO D)
 
Podreu gaudir de la galeria fotogràfica de l'activitat a l'àlbum que trobareu al següent enllaç
 
¿Te gusta esta Web? Claro, es Joomla!